רקע כללי

בין לקוחותיי יש חברה הנקראת Gold n'Links. אני עובד איתם כבר בשיתוף בערך משנת 2008. בזמנו עשיתי להם את המתיחת הפנים ללוגו ולמיתוג כולו של החברה עצמה. עשינו פעילות עניפה מאוד יחד במשך כל השנים.

חברת ALIT

לפני כמה חודשים מנכ"ל החברה, רועי שפושניק, התקשר אליי וביקש שאני אעצב לוגו לחברה שהוא פותח באלבניה. החברה היא ALITHUB והיא אמורה להיות חברת הבת של Gold n'Links והמוקד של הפעילות העסקית הישראלית באלבניה, לפחות בתחום הטכנולוגיה וההיי-טק. כמובן שעיצבתי להם את הלוגו המבוקש שמשדר טכנולוגיה וצבעוניות של אלבניה.

ALITHUB - logo design

העיצוב של האתר

מיד עם סיום עיצוב הלוגו הוא ביקש ממני לעבוד מול חברה שבנתה את האתר ל-ALITHUB. אז במקום לעצב את האתר אני שימשתי כיועץ חיצוני ונתתי רשימות של רג'קטים לחברה שבנתה את האתר והם סידרו את העיצוב של האתר לשביעות רצוני.

בעצם נוצר קו עיצובי של החברה בתוך האתר. ומיד אחר כך כל חומר שיצרנו התחבר לקו העיצובי שנוצר באתר. זה בעצם הסיבה שבגללה אני מתעקש ליצור את הקו העיצובי מיד אחרי עיצוב הלוגו, כי אחרת אין שליטה לגבי הסביבה בה הלוגו מופיע. במקרה הזה אני החלטתי להתחבר לקו העיצובי שנוצר באתר ואז להמשיך אותו הלאה.

הקו העיצובי או השפה הגרפית (זה בגדול אותו דבר) זה בעצם אוסף של החלטות שמשתמשים בהם בכל החומרים הגרפיים של המותג. כלומר מבצעים בחירת הפונטים בהם משתמשים בעיצוב, בחירת הצבעים, הצורות והאלמנטים הגרפיים, סגנון האייקונים, התמונות ועוד. וברגע שכל ההחלטות האלה נלקחו נוצרת מין שפה גרפית של המותג. ומאותו הרגע כל מוצר נוסף תחת אותו מותג יהיה באותה השפה הגרפית בדיוק. ואין מקום לתזוזות משמעותיות.

הקו עצמו שנוצר ל-ALIT, היה קו מאוד נקי עם רקע לבן לרוב ועם צורות אמורפיות בצבעים אדום ושחור וגם התמונות הופיעו בתוך הצורות האמורפיות. כנסו ללינק של האתר להתרשם יותר מאיך שזה עובד ונראה.

Alithub website design. Shown of a laptop standing in a street. Website designed by our studio.

הכנס

אחרי כשבועיים ביום סיום העבודה על האתר, התקשר אליי רועי ואמר לי שהוא צריך אותי לעבודה רצינית מאוד. אמרתי "אין בעיה". ואז הוא הסביר לי שעושים כנס גדול באלבניה. הכנס הוא בשיתוף ותמיכה של השגרירות הישראלית באלבניה, השגרירות האלבנית בישראל, עיריית טיראנה ועוד גורמים המעוניינים בשיתוף פעולה עסקי בין המדינות. בכנס עסקים ישראלים יפגשו את תעשיית ה-IT האלבנית ואת העסקים המקומיים. מה שזה אומר שצריך לקחת את הקו העיצובי של ALIT ולעצב המון פריטים לכנס הזה. קיבלתי רשימת צרכים שכללה הרבה מאוד פריטים. לכל פריט היה את המידות המדוייקות שלו וגם מה התוכן שצריך להיות בו. עברתי על הרשימה, אספתי את החומרים שהיו חסרים לי. והתחלתי בעיצוב.

היו חומרים שעיצבתי ובסוף לא נכנסו להפקה (כמו כרטיסי דלתות לחדרי המלון ובקבוקים) וגם היו כמה דברים שבוצעו לאחר מכן בדקה ה-90, אבל כל החומרים היו לחלוטין מיושרים עם הקו העיצובי המוביל של כל הכנס והחברה.

תוצרים שנוצרו על ידינו עבור הכנס

תגי שם:

רולאפים (אחד עם כיתוב של ברוכים הבאים ועוד אחד עם המפה של קומת הכנס):

מסכים לקבלת הפנים:

מדבקות לחלונות של המלונות ובאוניברסיטה שאירחה את היום האחרון של הכנס:

הלו"ז של הכנס שנשלח לבאי הכנס בהודעה והודפס לכבוד הארוע עצמו:

ציוד למטוס, כגון ציפיות לכרית ראש במושבים עם הלוגו של ALIT, סיכה עם הלוגו של ALIT לחברי הצוות של המטוס וההפקה:

עיצוב של המפה לשולחן של קבלת הפנים:

לוחות של קיר עיתונות שעל הרקע שלו צולמו חלק גדול מהתמונות הרשמיות:

עיצוב הרקעים על המסכים שהיה מאחורי הדוברים בכנס ועיצוב דוכן הנואמים:

עיצוב של הטמפלייט למצגות:

עיצוב גלויות עם דבר המכנ"ל של ALIT ומנכ"ל Gold n'Links:

כמו כן עיצבו מדבקות למשקה הלאומי של אלבניה (הראקי) עם הלוגו של הכנס וגם תיקי גב עם הלוגו של ALITHUB שחולקו לכל האורחים בכנס וגם עטים עם הלוגו של הכנס ודפדפות עם הלוגו של הכנס:

שלטים במעלית:

ועוד...

אפליקציה לכנס

בנוסף לכל אלה הלקוח סגר עם חברה שבבעלותה יש אפליקציה גנרית שאיפשרה את רוב הדברים שהם היו צריכים לשימוש בכנס. דרך האפליקציה ניתן היה לראות את רשימת הדוברים בכנס, את הלו"ז של הכנס, שאלות ותשובות, רשימת השותפים ונותני החסות לכנס, יומן שבו אפשר לקבוע פגישות עם באי הכנס ואפילו מערכת של צ'אטים בין משתתפי הכנס. בנוסף היו לינקים לאתר החברה של ALIT ולעמוד הלינקדאין של ALIT, מידע על המלון, מפת הכנס, שעון ישראל, מדיה (כתבות שנכתבו בזמן אמת על הכנס, ותמונות מהכנס) ועוד...
בגלל שהשתמשו באפליקציה גנרית, באפשרותי היה רק לעצב את המסך הבית עם כל האייקונים, ולעצב עמודים כאלה ואחרים, אך בעיקר להכין חומרים גרפיים לאפליקציה שיישתלו בהתאם לתבניות הקיימות באפליקציה. התוצאה בסופו של דבר הייתה מרשימה למדי.

TRN-TLV Tech Week Conference in Albania on March 2023 Screen of the mobile application we have designed for the conference.

לסיכום

זהו פרוייקט שאותי אישית ריתק מאוד ונהנתי לעבוד עם צוות מאוד מאוד מקצועי שידע בדיוק מה הם רוצים להשיג ואיך להשיג את זה. ידעו לספק לי את כל הדרישות בצורה מסודרת וברורה. אני אפילו לא יכול להתחיל להסביר כמה זה לא ברור מאליו וחשוב. גם נסעתי לכנס וראיתי את העשייה שלי מקבלת ביטוי במציאות וזה אולי החוויה היותר כיפית שכל איש מיתוג ומעצב יכול לחוות. לראות את העבודה שלך בלייב!

אני רוצה להודות גם לכל האנשים מגולדנלינקס ומ-ALIT , ולילך בן דוד המפיקה עם הצוות שלה על העבודה והתוצאה המרשימה. אני בטוח שהכנס הזה הוא רק אות הפתיחה לשיפור יחסי העבודה והעסקים בין ישראל ואלבניה ועוד הרבה מאוד עסקאות יעברו דרך החברות האלה!

TRN-TLV Tech Week Conference in Albania on March 2023. Screen with a welcome announcement, and a

קרדיט לצלם: גלעד קבלרצ'יק

TOP